Přestože počasí občas strašilo drobnými dešťovými přeháňkami, vytrvalý déšť se naštěstí nespustil.  Třiapadesátiletí paní Lenka Novotná vyrazila na půlmaraton. „Už tři roky trénuje. Naposledy jsem ji zavezl do Skelné hutě u Ralska, odkud běžela přes Stohánek do Hamrů na Jezeře,“ pochlubil se její manžel. Na závody přijeli z Roudnice nad Labem. 

Sobota na Casanovských slavnostech v Duchcově.
PODÍVEJTE SE: Casanky v Duchcově bavily v sobotu tisíce lidí

Závody měly několik rozměrů, od klasického půlmaratonu po krátký, ale rychlý pětikilometrový okruh. V přední řadě běžců stála i boxerka Fabiana Bytygi. „Líbí se mi, že celý závod se odehrává v přírodě kolem jezera a nedýcháte zplodiny aut projíždějících těsně kolem vás. Trasa (alespoň těch 5 km, jak je znám) není „placatá“, je tam i nějaké převýšení, kopeček sem, z kopečka tam, tu po zpevněné cestě, chvíli po asfaltu. Člověk se zkrátka nenudí,“ řekla Bytygi v rozhovoru na stránkách miladatour.cz o závodech kolem ústeckého jezera.

Mohlo by vás zajímat: Kdy, kam, za kolik?

Kdy, kam a za kolik vyrazit na pěkný výlet? Máme pro vás pár tipů na léto.
Kdy, kam, za kolik? Užijte si výlet a nenechte se překvapit vstupným

Milovníci piva se mohli osvěžit jak ústeckou klasikou „Březňákem“, tak slabým, devítistupňovým pivem z pivovaru Falkenštejn původem z České Lípy. Pro děti, které startovaly ráno, bylo samozřejmě k dispozici nealko. U stánků s pivem je dobré dát si pozor na oblíbený prodejní trik, kdy cena vypadá v současné době normálně, ale obsah kelímku není půl litru, nýbrž pouhé čtyři deci.  Pomalu je vidět rostoucí infrastruktura, která má v budoucnu podpořit turistický ruch. Na plážích rostou stánky, toalety i rozvody elektřiny.

„Máte pravdu, něco tu roste, ale sakra pomalu. Chodíme tady venčit psa a při tomhle tempu se nebojíme, že by tady pro turisty nebylo k hnutí,“ řekl s úsměvem mladý manželský pár.

Modlany - Krupka 2:1
Sudí rekordman stihl za tři dny čtyři zápasy. Je mu osmdesát let, písknul i kraj