Starostou Krupky se pro nadcházející čtyři roky stal Zdeněk Matouš (ČSSD). Bude mít dva místostarosty, Rostislava Kadlece (Krupka naše město) a Karla Roučka (ČSSD). V sedmičlenné radě je doplní Zdeněk Saifert a Václav Šanda (oba ČSSD), Tomáš Liška (Krupka naše město) a Václav Krása, který původně kandidoval za ODS, ale po volbách kvůli spolupráci s vedením města pozastavil členství a vystupuje nyní jako nezávislý.

Pro Zdeňka Matouše to bude už třetí volební období v čele města. „Vnímám to jako velkou odpovědnost vůči voličům. Jsem přesvědčen o tom, že se podařilo sestavit dobré vedení radnice a že se nám společně podaří dotáhnout rozjeté projekty a připravit i nějaké nové,“ řekl poté, co si včera na ustavujícím zasedání navlékl na krk řetěz s městským znakem.

Povolební vyjednávání v Krupce nebylo snadné. Vzešla z něj velmi těsná, ale k prosazení plánů dostačující nadpoloviční většina koaličních partnerů ČSSD, Krupky naše město, SPD a Václava Krásy.

V opozici zůstane ANO 2011, Zdravá Krupka a nově také Město pro Vás a KSČM. „Naším hlavním opozičním úkolem bude prosadit obnovu koncepce rozvoje města, naplnění programových priorit a jejich postupné plnění v zájmu všech občanů,“ uvedl po skončení povolebního vyjednávání za opoziční ANO 2011 jeho lídr Rudolf Klaška.

Aktivní z druhé strany „krupské barikády“ chce zůstat podobně jako v předchozích čtyřech letech Miloslava Bačová ze Zdravé Krupky.

„Budeme nadále kontrolovat správu města, vyžadovat průhlednost radnice, budeme se ptát, připomínkovat, navrhovat, žádat dostatek informací před zásadními rozhodnutími,“ shrnula své plány Bačová.

Matouš jako jednu z priorit do nového období vidí udržení Krupky v nastaveném standardu nakládání s městským rozpočtem.

„Město je třeba vést jako domácnost. Investovat do toho nejdůležitějšího a jen tolik, kolik dovolí rozpočet. Nežít na dluh a peníze zbytečně neprojídat. A především myslet na budoucnost,“ shrnul Matouš. Zároveň neopomíjí snahu o zapsání Krupky na seznam UNESCO, o čemž se bude rozhodovat v příštím roce.

„Pro nás jsou zásadní investice pro děti a seniory. V posledních čtyřech letech jsme hodně dali do školských zařízení, městské knihovny. Dokázali jsme zrekonstruovat dům s pečovatelskou službou pro seniory,“ vyjmenoval. „Je toho ale ještě hodně, co bych chtěl dokončit. Pro seniory například seniorské taxi. Pro mladé bych chtěl multifunkční příměstský oddechový areál. Usilovně sháníme dotaci na revitalizaci bývalého městského koupaliště,“ nastínil vize.

Jeho vítězná ČSSD získala šest mandátů, oproti hlasování před čtyřmi lety o jeden přišla. O jeden naopak posílilo hnutí Krupka naše město. Dvojice ČSSD a Krupka naše město řídí radnici už od roku 2014. V minulém období spolupracovala s KSČM.