Nepřišel sem ale přísně hodnotit jídlo a personál spolu s udělováním zlatých hvězd jako ve známém pořadu Ano, šéfe. Pomáhal tady aktuálnímu projektu Neviditelní lidé z dílny spolku Fokus Labe.

„Pan Pohlreich u nás spolupracoval na natáčení filmu o tématu nemoci schizofrenie. Jde o destigmatizační kampaň, která má ukázat, že lidé se schizofrenií nejsou nebezpeční. Snímek bude hotový do konce listopadu," sdělila předsedkyně sdružení spolku Fokus Labe Lenka Krbcová Mašínová.

Radost z pochvaly

Film, který Fokus Labe volně zpřístupní na internetu, má být hotový do konce listopadu. „Chceme ho také pouštět na školách a možná ho i odvysílá Česká televize," doplnila Krbcová Mašínová, která hodnotí šéfovu návštěvu maximálně pozitivně. „Byli jsme od pana Pohlreicha pochváleni, jak to v naší kavárně funguje i za to, jak vaříme. Máme velkou radost," dodala předsedkyně.

Literární kavárna v kampusu je kavárna, ve které pracují lidé se schizofrenií. Jde o sociální podnikání, kdy v kavárně obsluhu pro studenty a širokou veřejnost zajišťují lidé se zkušeností s duševním onemocněním za profesionální podpory.

Kavárna nabízí snídaňové i obědové menu, dezerty, bagety, ale i nápoje, domácí moučníky a francouzské koláče, které Zdeněk Pohlreich speciálně pochválil.

Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich navštívil literární kavárnu Fokusu v kampusu