Mladá malířka Hana Feixová totiž zdobí zdi chodeb veselými obrázky. Budova domova má čtyři patra. Do každého patra jezdí samozřejmě výtah a pro lepší orientaci seniorů v budově „kvete“ na zdi každého patra jiná květinka. Když tedy dědeček nebo babičky vystoupí z výtahu, podle barvy kytičky se lépe zorientuje, jestli je správně nebo musí ještě kousek popojet. To je však teprve začátek. Na zdech dlouhých chodeb se nyní po „řádění“ optimistické malířky objevují různobarevné kytičky, kočičky, domečky, sluníčka a jedno patro je dokonce vyzdobené roztomilými medvídky. Ředitelka domova Miroslav Barešová je z konečné podoby opravdu nadšena. Myslí si, že barevné obrázky nejen dodají optimismus, ale především budou plnit roli orientačních bodů. Budova domova je propletencem chodeb a schodišť, ve kterém je těžké se vyznat. Pro důchodce, kteří již často mívají s orientací problémy, může obrázek pomoci najít tu spránou cestu.

Malířka Hana Feixová o sobě prozradila že maluje již od malička. Když však začala s dcerkou chodit na angličtinu do místnosti s holými bílými zdmi, začala její fantazie pracovat a domluvila se s majitelkou, že místnost vyzdobí. To byl její první větší malířský „kšeft“.
Vyzdobení chodeb domova důchodců konzultovala samozřejmě s ředitelkou Barešovou, až se domluvily. Ředitelka vysvětluje, že někomu se obrázky líbí, jinému připadají infantilní. „ Všem se nemůžete zavděčit,“ dodává Hana Feixová, která v době naší návštěvy domalovávala moře, lodičky a rybičky ve společenské místnosti.