Podle Zemana je největším problémem v kraji nezaměstnanost. Strana s ní chce proto bojovat podporou projektů, které přinesou velké množství pracovních míst, a jedním z nich je i prolomení těžebních limitů. "Uhlí je ještě na 48 let. Prolomením limitů by bylo možné dát práci tisícům lidí," řekl novinářům Zeman.

Strana chce zrušit usnesení o těžebních limitech, které bylo přijato vládou v roce 1991. Dnešní podoba horního zákona podle lídra SPO pak těžbu uhlí za limity umožní. Zeman ale chce poctivou kompenzaci pro občany, kteří žijí v ohrožených obcích jako například v Horním Jiřetíně na Mostecku, kterého se věc týká nejvýrazněji.

Pro těžbu uhlí za limity se nedávno osobně vyslovit i lídr sociálních demokratů v kraji Paroubek. Trvá však na krajském referendu. Naopak proti prolomení limitů tvrdě vystupuje krajský lídr zelených Bursík, který požaduje i odpis zásob uhlí za limity. Proti prolomení limitů je v současnosti i ODS.
SPO považuje za další velký projekt, který umožní v kraji zvýšit zaměstnanost, splavnění dolního Labe. O výstavbě jezů pod Děčínem se už uvažuje několik desetiletí. Třetí prioritou strany v Ústeckém kraji je dokončení dálnice D8 přes České středohoří, které umožní lepší napojení regionu na vnitrostátní i mezinárodní dálniční síť.

Krajským předsedou SPO v Ústeckém kraji byl zvolen Pavel Jursík. V 90. letech působil v komunální politice jako místostarosta v Žatci. Podle něj je nyní v kraji 29 aktivních organizací, které mají zhruba 200 členů.

Přímá volba prezidenta, hejtmanů i starostů

Volební kampaň si SPO nepředstavuje jako souboj s ostatními stranami. Podle Zemana nechce strana platit různé demonstranty a pomlouvačné inzeráty. "Chceme s úsměvem vykládat náš volební program," uvedl Zeman. Strana se chce věnovat i tématům, které jsou společné pro všechny regiony. Lídři chtějí kraj objíždět autobusem Zemák, podobně už Zeman jezdil před volbami v 90. letech. Nyní se strana chce připravovat na svůj první sjezd, který by se měl uskutečnit počátkem března.

Mezi 14 zvolenými lídry strany figuruje jediná žena. V Libereckém kraji bude jedničkou ředitelka základní školy ve Frýdlantě Věra Dunajčíková.

Program SPO voličům slibuje posílení přímé demokracie na všech stupních samosprávy, včetně přímé volby prezidenta, hejtmanů i starostů. Dalším cílem je návrat k progresivnímu zdanění příjmů, vyšší zdanění právnických osob, zdanění luxusu a zákon o prokázání původu příjmů a majetku. Zeman chce také prosazovat posílení zahraničních protiteroristických vojenských misí na úkor ostatních aktivit armády. Konečnou verzi programu schválí sjezd.