Spolu se světoznámým architektem a nositelem Perretovy ceny Karlem Hubáčkem se stal zakládajícím členem projektově inženýrské organizace SIAL v Liberci. Až do roku 1973 se spolupodílel na projektu horského hotelu s vysílačem na Ještědu. Navrhl interiér budovy, která se později stala českou stavbou 20. století. Za tuto činnost obdržel v roce 2008 Poctu hejtmana Libereckého kraje, v roce 2022 pak Medaili města Liberce.

Stopy má i na Teplicku. Autoři webu teplice-teplitz.net tam k tomu píšou: "Kolonáda byla projektována současně s Domem kultury Teplice. Oproti jeho hrubému a syrovému výrazu je subtilní, založená na kontrastu skla a robustních ocelových sloupů. Jejím smyslem je znovu vytvářet odumřelou ulici, proto je umístěna v rozporu s tradičními zvyklostmi pro lázeňské kolonády. Technicky je řešená velmi zdařile, na provedení detailů byl kladen velký důraz. Tato technická poetika je ateliéru SIAL vlastní a teplická kolonáda je její ukázkou."

Experti navrhli teplický dům kultury s kolonádou chránit jako památku

Znalci označili sídlo filharmonie v Teplicích z roku 1986 za významné dílo české moderní architektury a žádají jeho ochranu pro další generace, chtějí aby byla budova prohlášena za kulturní památku.

Dům kultury Teplice
Experti navrhli teplický dům kultury s kolonádou chránit jako památku