„Byli jsme na místě během několika málo minut a zjistili, že dítě už odvezli do horské chaty. Po následném vyšetření se ukázalo, že holčička naštěstí vyvázla jen s několika drobnými odřeninami, přesto jsme ale doporučili návštěvu lékaře,“ uvedl zasahující člen Horské služby Krušné hory Jan Mach s tím, že žena měla tolik duchapřítomnosti, aby dítě před nárazem vystrčila na sníh. Na rozdíl od holčičky žena dopadla hůře. Podle Macha krátce padla do bezvědomí a stěžovala si na silnou bolest hrudníku a hlavy. Navíc krvácela z uší a nosu.

Horská služba si proto vyžádala pomoc vrtulníku Letecké záchranné služby z Ústí na Labem. "Letecká služba dopravila zraněnou ženu na traumatologické centrum do Masarykovy nemocnice v Ústí," uvedl Prokop Voleník, mluvčí záchranné služby. 

Snowtubing je jeden z poměrně nových zimních sportů. Jde o sjezd na nafukovacím kruhu se sedátkem uprostřed. Faktem je, že taková věc je naprosto neuřiditelná a když jezdec nemá bezpečnostní přilbu, právě, jako ji neměla ona žena, velice riskuje,“ komentoval nehodu náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Güttner. Dodal, že brát na snowtubing malé dítě je pak naprostý nerozum. Varoval všechny zájemce o tuto kratochvíli, aby nepodceňovali nebezpečí, jezdili opatrně a jen tam, kde je dráha vhodně zabezpečena před vylétnutím z dráhy, a vždy používali bezpečnostní prvky.

XVI. Reprezentační ples statutárního města Teplice
Podívejte se na fotky z pátečního plesu města Teplice