Zatímco ještě před týdnem bylo možné na horách chodit v krátkých trikách a kraťasech, nyní se během několika dní opět proměnily v lyžařský ráj. Především na hřebenech hor připadlo několik desítek centimetrů doprovázených mrazem. Například na Jizerce v Jizerských horách, která bývá nejchladnějším místem, klesla teplota k minus deseti.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu na některých stanicích na některých stanicích přibýval mokrý a těžký sníh až rychlostí tři centimetry za hodinu a zároveň se hranice sněhu posouvala do stále nižších nadmořských výšek. Do nedělního dopoledne sněžení nezpůsobilo na severu žádné výraznější dopravní komplikace.


Nahrává se anketa ...

V sobotu zasněžilo na Moldavě i Cínovci. Podobně ve Fojtovicích. Lidé v horských oblastech se obávají, co tyto nízké teploty doprovázené "přívalem" jasního sněhu udělají na zahrádkách. "Už mám rozkvetlé stromy, vysázeno na záhonech. Očekávám s obavami, co to udělá, až se zase oteplí," říkal Deníku zahrádkář v oblasti Horní Krupky.

Zdroj: Se svolením Evy Kardové

Chladné a na horách až mrazivé počasí očekávají meteorologové i v příštích dnech. Od neděle do středy je v Ústeckém i Libereckém kraji v platnosti výstraha před mrazy. Například na Cínovci by měla teplota klesnout k minus šesti stupňům Celsia, v Liberci má být jen o dva stupně tepleji. Pod bod mrazu by měly teploty klesnout téměř na celém severu Čech i v nížinách. Například v Chomutově by mělo být -2, na Šluknovsku až -5 stupňů Celsia.