Sešla se zde stovka lidí, kteří se zapálením svíčky a připojením podpisu do kondolenční knihy rozloučili s posledním československým a prvním českým prezidentem. O jeho odkazu promluvili Dr. Jaroslav Musial a Pavel Horák, předseda Konfederace politických vězňů Teplice.
V podvečer pak byla v děkanském kostele sv. Jana Křtitele na Zámeckém náměstí v Teplicích sloužena děkovná mše svatá za zesnulého prezidenta Václava Havla. Při ní zpíval Brixiho smíšený sbor, který uvedl Rekviem, jehož autorem je teplický rodák Josef Gruber.
Podobného státníka jako byl Havel Česko asi v brzké době nenajde, míní teplický primátor a senátor Jaroslav Kubera, který přišel do politiky za éry Občanského fóra. „On sám by řekl, že je normální člověk jako každý jiný. Ale je pravda, že lidí jako on není mnoho a obtížně se hledají, protože jsou to introverti, takže do politiky se moc nedostávají,” řekl ČTK Kubera. Zároveň si ale myslí, že rozdíly mezi současným a bývalým prezidentem nejsou tak velké, jako se při pohledu zvenčí zdají. „(Prezident Václav) Klaus si ho neuvěřitelně váží, v mnohých názorech se lišili, ale i Klaus je mnohem víc filozof, než se zdá,” dodal teplický primátor.
Bílinští radní navrhují přejmenovat hlavní náměstí ve městě po Václavu Havlovi. Návrh doporučili schválit zastupitelstvu, to rozhodne v únoru. Informoval o tom mluvčí města Karel Schön.
„Na svém posledním letošním zasedání rozhodla rada města na návrh člena radního Zdeňka Svobody doporučit zastupitelstvu města změnu názvu Mírového náměstí v Bílině na náměstí Václava Havla,” uvedl mluvčí. Mírové náměstí je hlavním náměstím v centru patnáctitisícového města, změna adresy by se tak dotkla mimo lidí bydlících v domech okolo náměstí také například hotelu, kulturního centra, knihovny, školy, banky nebo několika restaurací.
Bílinští radní nejsou jediní, které napadlo pojmenovat významné místo ve městě po zemřelém prezidentovi. Po Havlovi se v Ústeckém kraji chystají pojmenovat také novou knihovnu v Děčíně a některou z ulic v Litoměřicích.