Policisté během několika hodin zjistili pachatelovu totožnost a ještě týž den podezřelého na základě předběžného souhlasu státního zástupce zadrželi. Při vyšetřování vyšlo najevo, že se stejným způsobem pokusil obohatit i v předešlých dnech.

Minulý týden rozbil výlohu stejného obchodu, vyrušil ho ale náhodný kolemjdoucí a takže utekl, aniž by něco stačil odcizit. O dva dny později rozbil skleněnou výplň dveří u pekárny, než ale stačil vlézt dovnitř, zase ho vyrušil kolemjdoucí. Na místo činu se proto vrátil o pár dnů později a opět rozbil výlohu, smolaře ale zase někdo vyrušil, a tak utekl s nepořízenou i v tomto případě.

Až při posledním vloupání do zlatnictví v Krupské ulici si odnesl šperky. Ale ani v tomto případě se z lupu dlouho neradoval, policisté u něj část věcí zajistili. Muž, který se do křížku se zákonem nedostal poprvé a v minulosti už byl čtyřikrát pravomocně odsouzen, byl obviněn z přečinů krádeže, krádeže ve stadiu pokusu a poškození cizí věci, za jejichž spáchání mu hrozí až tříleté vězení.