Další škodu ve výši dva tisíce korun udělal zloděj majiteli přímo na vstupu do chaty. V případě dopadení hrozí lapkovi za přečiny krádeže a porušování domovní svobody trest odnětí svobody až na tři léta.
Podobných případů policie na Teplicku zaznamenala během letošní zimy několik.

Lapka z Krupky řádil v Dubí

Opuštěné zahradní chatky lákají i zloděje v Dubí. „Strážníci minulý týden zadrželi mladíka z Krupky, který vykradl tři chatky,“ řekl velitel Městské policie Dubí Tomáš Pykal. Mladík odcizil například zahradní gril. „Svůj lup si naložil na dvoukolák. Strážníkům bylo jeho chování podezřelé. Při kontrole zjistili, že podobných krádeží má na svém kontě už více. Případ jsme předali Polici ČR na podezření z vloupání,“ informoval Pykal.

Policie v rámci svých opatření při hlídkové službě v zimním období prochází také právě zahradní kolonie a chatové oblasti v okrese. Jde ale spíše o namátkové kontroly. „Neškodnými“ návštěvníky v této mrazivé době jsou bezdomovci. Ti nekradou, ale spíše hledají v těchto opuštěných lokalitách místo pro nocleh.

„Lidé by přes zimu neměli nechávat žádné cennější věci v opuštěných chatkách,“ nabádá Daniel Vítek z teplické policie. A to přesně dělá třeba Josef Koníček z Teplic. „Sekačku, vařič i přenosné WC mám přes zimu doma,“ řekl.