Všichni mu stejně říkají "divadelní". Oficiální pojmenování je ale jiné. Jmenuje se Lázeňský. Návrh změny názvu historického městského parku spočívá v jeho novém pojmenování po starostovi města Teplic Josefu Wolframovi (1789 - 1839), který zde přesně před dvěma sty lety zahájil své působení.

Co stojí za změnou názvu? „Je tomu přesně 200 let, co Josef Wolfram zahájil své působení ve funkci. A byl to právě Josef Wolfram, který svou správou města přilákal do Teplic mnoho významných lázeňských hostů, o kterých každý den čteme v lázeňské uličce – ať už to byli další velcí umělci, či mocnáři a státníci tehdejší doby, všichni přijeli díky Wolframově působení. Vděčíme mu tak za to, že se mohou Teplice pyšnit svou slavnou minulostí," říká předkladatel návrhu Petr Šíla.

Josef Wolfram (1789 - 1839) se nesmazatelně zapsal do historie Teplic svým působením v úřadu starosty, ale především jako umělec, který celý svůj potenciál neváhal využít ve prospěch města. Neúnavně pracoval na jeho propagaci, včetně uvádění svých oper po celé Evropě, přivedl do města množství významných lázeňských hostů, čímž přispíval jeho ekonomické prosperitě, systematicky povzbuzoval zdejší společenské niveau vlastní produkcí a organizačními aktivitami, vymohl založení lázeňského orchestru, dnešní Severočeské filharmonie Teplice. Letos je to přesně 200 let, co byl jmenován v Teplicích purkmistrem.