Teplice přijdou o pobočku České pošty na Nádražním náměstí. Ta se po probíhající rekonstrukci nádražní budovy už neotevře. Přitom patřila k oblíbeným. I u řady úředních subjektů. Pošta na hlavním vlakovém nádraží je tímto definitivně odepsána. 

Česká pošta - ilustrační foto
Rušení poboček České pošty zasáhne Teplicko. Tady už dopis nepošlete

Počet redukovaných poboček se celorepublikově nezměnil. "Na základě 164 jednání s obcemi, městy a kraji došlo k výměně 21 poboček za jiné, které se podle původního plánu rušit neměly. Důvodem změn bylo dodržení tří zásad České pošty, tj. splnění legislativních, ekonomických a klientských kritérií. Zároveň jsme vyšli vstříc v mantinelech těchto kritérií starostům, kteří na základě místní znalosti požadovali změny v seznamu svých rušených pošt," informoval mluvčí České Pošty Matyáš Vitík.

Během června budou na rušených pobočkách uvedeny informace o nástupnických poštách a o službách, které budou pobočky poskytovat a v kterých časech. "Dále držitelé zákaznické karty České pošty dostanou informace o nastalých změnách, bude spuštěna speciální webová stránka se všemi novinkami a klienti rušených poboček dostanou do svých poštovních schránek informace o změnách, které se konkrétně jich dotýkají," doplnil Vitík.