Kurzy vaření a pečení probíhají v restauraci Zahrada pravidelně. Pokaždé jsou ale úplně jiné a na jiné téma. Ve středu večer se například pekly makové muffini, připravovala se pannacotta z makového mléka s javorovým sirupem a špaldový koláč s tofu krémem a ovocem.

Zní vám to šíleně? Souhlasím, mě to zprvu také přišlo víc než divné, ale výsledek stál zato! V průběhu tří hodin si deset odhodlaných žen pod vedením šéfkuchařky Lucie Tomáškové připravilo všechny suroviny a pustily se do díla. Byla jsem ráda, že v údivu nejsem sama. Jedna z přítomných dam mi prozradila, že názvy jako vinný kámen (něco jako prášek do pečiva) nebo kustovnice (podobá se sušenému šípku, ale je sladší) jsou pro ni stejnou „španělskou vesnicí" jako pro mne. Uf.

Součástí kuchařského týmu byly ale i ostřílené matadorky, které se v oblasti zdravého životního stylu a makrobiotiky pohybují už dlouho. Některé ženy na kurz pečení dorazily třeba proto, že svým dětem chtějí dopřát něco víc než běžnou stravu.

„Mám dvouletého syna a chci pro něj to nejlepší. Je úžasné, že pro něj můžu připravit chutné jídlo, které neobsahuje cukr nebo kravské mléko, na které je spousta dětí alergická. Jsem ráda, že tady někdo jako Lucie Tomášková existuje," pochvaluje si kurz jedna z přítomných.

„Na trhu je mnoho surovin, které nejenže nahradí, ale dokonce svou výživovou hodnotou převýší spoustu obecně známých potravin, které běžně jíme. Většina lidí nemá čas, sní, co jim přijde pod ruku a nejen z toho potom vznikají různé potíže a problémy. A to je velmi zjednodušeně řečeno. Snažím se lidi naučit dívat se na sebe a na to, co jí a jak žijí trochu jinak. Nabídnout jim jinou možnost stravování, ale ne složitější nebo víc časově náročnou. Prostě jen jinou," říká majitelka restaurace Zahrada a studentka prestižního Kushi institutu v Amsterodamu Lucie Tomášková.

Všechny tři dezerty vypadaly a chutnaly báječně. Běžný konzument by nikdy nepoznal, že krém na špaldovém koláči byl zhotovený z tofu nebo že italský skvost pannacotta není z kravského, ale z makového mléka. Jen poté, co jste s chutí snědli tři muffini, jste zjistili, že se cítíte tak trochu jinak. Lehce.Není přitom nic jednoduššího, než popustit uzdu konvencím a zaběhlým stereotypům a pootevřít dveře něčemu, co může být nejenom velmi chutné, ale i zdravé.

Z. Jílková