Teplická mluvčí Ilona Gazdošová se k případu nechtěla už v průběhu července vyjadřovat. Podobně ve čtvrtek 27. července reagoval i krajský policejní mluvčí Kamil Marek. „Krajští kriminalisté se případem zabývají, vzhledem k účasti nezletilých osob a citlivé situaci nebudeme poskytovat bližší informace,“ uvedl.

Obtěžování ze strany trenéra prý mělo trvat několik let. Prima uvedla, že vše mělo prasknout v době, kdy to jeden z chlapců nevydržel a chtěl spáchat sebevraždu. Se vším se svěřil své psycholožce, která rozpoutala akci.

V současné době má být dotyčný ve vazbě a běží vyšetřování a dokazování. 

Obecně nejde o nic zcela výjimečného

Obecně nejsou případy obtěžování, pohlavního zneužívání či dokonce znásilnění nezletilých dospělými ve školních nebo sportovních kolektivech bohužel ničím výjimečným. Ústecký okresní soud před několika lety potrestal vězením za nevhodné konverzace muže, známého jako Ústečan z filmu Víta Klusáka V síti. Muž, dříve působící i jako lektor volnočasových aktivit, byl sice justicí popotahován za virtuální „vztahy“ s dívkami po chatu, ale svědkyně hovořily i o jeho nevhodném chování během kurzů a táborů.

Teplický okresní soud se v uplynulých měsících zabýval také učitelem krupského gymnázia, který zneužíval dívky na volnočasových akcích vzdělávacího zařízení, ale i přímo ve škole.

Pohlavní zneužívání na škole v Krupce řešil teplický soud
Učitel dostal trest za pohlavní zneužívání dívek z církevní školy na Teplicku

Další podobný, ještě nerozsouzený případ popsal Deník před několika dny.  Týká se sportovního funkcionáře od Chomutovska, který byl podle popisu několika dívek z jeho oddílu také vyhlášený nevhodným chováním.      

Soud, ilustrační foto.
Fotky v uniformě posílal školačkám, ty chtěl vidět svlečené. Řeší to GIBS i soud

Na osoby, které se dopouštějí podobného jednání, se obvykle vztahuje hned několik paragrafů. Státní zastupitelství je kvalifikuje jako pohlavní zneužití, šíření pornografie a navazování nedovolených kontaktů s dítětem a v nejhorším případě jako zločin znásilnění. Za ten hrozí až 12 let vězení. Přitěžujícími okolnostmi bývá, pokud se věc týká víc obětí a pokud trvá dlouho. Polehčujícími naopak předchozí čistý trestní rejstřík.