O peněženku se 7 tisíci korun, doklady a platební kartou přišel v pátek 5. ledna v odpoledních hodinách 43letý muž z Oseka. Podle policie, která se případem zabývala, dotyčný peněženku ponechal omylem na lavičce u zastávky MHD v Oseku.

"Když si svou chybu uvědomil a vrátil se zpět, peněženka zde již neležela. Celou událost oznámil na policii. Rozeběhlo se šetření, v rámci kterého se zjistilo číslo autobusu, který v tu dobu zastávkou projížděl. Následně se ztotožnil řidič autobusu, který byl vyslechnut jako svědek, zda něco podezřelého neviděl," uvedla k případu mluvčí teplické policie Ilona Gazdošová.

Zásah u požáru auta v Bílině, Nemocniční ulice, 10. ledna.
Požáry aut na Teplicku: Dva případy hned začátkem ledna, příčiny v šetření

Ze svědka se ale nakonec vyklubal podezřelý. "Řidič sdělil, že sice peněženku našel, ale že se o ni přihlásil neznámý člověk v autobuse a tomu ji tedy předal," pokračovala v líčení případu mluvčí policie.

Policistům se to celé nezdálo, a tak přitvrdili. "Při pokračujícím výslechu se nakonec podezřelý muž doznal, že si obsah peněženky ponechal, a prázdnou pak zahodil v jiné obci," dodala Gazdošová.

Pro majitele měl případ nakonec dobrý konec, neboť finanční hotovost 7 tisíc korun mu řidič vrátil.

Tohle vás z Oseka také zaujme:
Průvod českých i německých horníků. Připomněli si tragédii

Zdroj: Deník/Martin Vokurka